«

Truveo Developer Challenge

Udział w konkursie Truveo Developer Challenge zakończył się między innymi zdobyciem głównej nagrody za aplikację 3Styler for Facebook oraz drugiej nagrody za wtyczkę Trufex S3.

W okresie od maja do lipca 2008 r. odbył się konkurs, którego przedmiotem było wykonanie dowolnej aplikacji wykorzystującej Truveo Video Search API. W ramach prac konkursowych zostały przygotowane przeze mnie następujące aplikacje:

 • 3Styler for Facebook 3S = Search, Show and Share videos
  Aplikacja dla serwisu społecznościowego Facebook, która umożliwia m.in. wyszukiwanie i współdzielenie filmów, tworzenie własnych list, wbudowany odtwarzacz itp. Aplikacja zdobyła jedną z dziewięciu głównych nagród w konkursie (10 tys. USD)
 • TruFex S3 Select, Search and Show videos – Firefox extension (powered by Truveo)
  Wtyczka do popularnej przeglądarki internetowej Firefox, która umożliwia szybkie kontekstowe wyszukiwanie filmów. Aplikacja zdobyła jedną z dwudziestu drugich nagród w konkursie (500 USD)
  zobacz stronę projektu
 • TruSIM Status for Instant Messengers (powered by Truveo)
  Wtyczka do przeglądarki Firefox pracującej w systemie operacyjnym Windows, które umożliwia automatyczne ustawianie statusów w wybranych komunikatorach internetowych podczas oglądania filmów
  zobacz stronę projektu

Czytaj więcej:

 • Truveo Top Coder 2008 Contest Top 9 (informacja w serwisie Truveo Developer Center o dziewięciu aplikacjach, które zdobyły główne nagrody)
 • Truveo Developer Challenge Showcases 93 New Ways To View Video Online (informacja prasowa w serwisie TopCoder)
 • Polak topowym koderem – zwycięstwo w konkursie TopCoder (przedruk informacji umieszczonej przez serwis chip.pl)

  Polski programista, Włodzimierz Kozłowski, zdobył jedną z dziewięciu głównych nagród w konkursie programistycznym TopCoder. Nagroda to 10 000 dolarów.

  W kolejnym wyzwaniu programistycznym, jakie rzuciła firma TopCoder, koderzy musieli zmierzyć z API wyszukiwarki Truveo. Zadaniem uczestników było opracowanie webowej aplikacji pozwalającej na przeszukiwanie milionów klipów wideo zindeksowanych przez serwis wyszukiwawczy.Jedną z najwyższych not dostała praca polskiego programisty, Włodzimierza Kozłowskiego. Jego aplikacja, 3Styler for Facebook, pozwala na dodanie gadżetu do swojego profilu na serwisie społecznościowym Facebook. Dzięki niemu każdy odwiedzający czyjś profil może obejrzeć ulubione klipy jego właściciela, stworzyć własną playlistę czy po prostu wyszukać filmiki.

  Zwycięzca, poproszony przez nas o komentarz, skromnie odpowiedział: – Udział w tego typie konkursie jest dla każdego zawodowego programisty okazją do poznania nowych technologii, co ma stosunkowo rzadko miejsce w codziennej pracy. Ewentualna wygrana, oczywiście oprócz nagrody, daje także satysfakcję z konfrontacji swoich umiejętności z umiejętnościami kolegów z całego świata.